Wycieczka do Nieszawy 2017

Pani Elwira Mosielska-Serafin oraz pan Zdzisław Pietrzak

W dniu 11 października 2017 roku z inicjatywy pana dyrektora naszej placówki uczniowie szkoły będący w aktywie bibliotecznym pojechali na wycieczkę do pobliskiej Nieszawy. Uczestniczyli tam w spotkaniu z panem Maciejem Marjańskim opiekunem koła "Liga Morska i Rzeczna". W czasie prelekcji uczestnicy wycieczki zapoznali się z działalnością koła, jego sukcesami, nagrodami, dyplomami, kronikami, które utworzono na przestrzeni kilku ostatnich lat. Uczniowie obejrzeli wystawę pt. "2017 rokiem rzeki Wisły", gdzie oprócz prac plastycznych pokazano również ciekawe pozycje książkowe.

Następnie spacerkiem po Nieszawie udaliśmy się do Muzeum im. Stanisława Noakowskiego. Poznaliśmy tam historię życia oraz twórczość malarza i architekta prof. Noakowskiego, którą przybliżył nam miejscowy kustosz.

Zwiedziliśmy również wystawę pt. "Sakramentalia i inne pamiątki życia".

Nie zapomnieliśmy odwiedzić naszej rzeki Wisły, gdzie na przystani odpływa prom łączący kujawski brzeg Wisły z dobrzyńskim. Letnią porą odbywają się tutaj - słynne koncerty na wodzie. Zadowoleni z wypadu powróciliśmy do szkoły.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Elwira Mosielska-Serafin. Edytował: pan Jerzy Serafin (12.10.2017r).