Noc w szkole 2017

Panie: Teresa Neumann, Katarzyna Stężewska

24 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza Noc w Szkole. Opiekunowie SU - panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska zaprosiły do udziału w tym przedsięwzięciu uczniów aktywnie działających w samorządzie.

Noc w Szkole rozpoczęła się o godzinie 20:00. Na samym początku odbyło się spotkanie z panią kosmetolog Magdaleną Jasińską, która opowiedziała o zasadach pielęgnacji cery w okresie dojrzewania. Później odbyły się lekcje makijażu, dziewczęta były zachwycone, iż mogły zobaczyć profesjonalistkę przy pracy, a niektóre spotkało to szczęście, że na ich twarzach został wykonany wieczorowy lub dzienny make-up. Przy okazji odkryliśmy niezwykły talent jednej z uczennic - Natalii, która potrafi zaplatać przepiękne warkocze. Chłopcy, by nie przeszkadzać w tych "kobiecych sprawach", ten czas spędzili pod okiem pani Kasi, grając w siatkówkę.

Gdy wszyscy już zdążyli zgłodnieć, przywieziono do szkoły pizzę, na którą zaprosiliśmy naszych gości - Panią Wójt Wiesławę Słowińską i Panią Magdę. Pani Wójt zaszczyciła nas swoją obecnością, wygłosiła interesującą prelekcję o gminie Raciążek i jej perspektywach rozwoju. Przedstawiła także rys historyczny naszej Małej Ojczyzny, z której naprawdę możemy być dumni. Spotkanie z Panią Wójt było wspaniałą lekcją patriotyzmu lokalnego.

Następnie rozpoczęło się to, co młodzież lubi najbardziej, a mianowicie rozgrywki piłki siatkowej. Dodam tylko, że uczniowie "w siatkę" grali i o północy, i o drugiej w nocy, i o czwartej, i nawet o siódmej. Humor wszystkim dopisywał, niektórzy żartowali, że za chwilę odjedzie szkolny autobus. Oczywiście było to niemożliwe, bo zegar wskazywał godzinę 3:00 w nocy, a nie 15:00 po południu.

Uczniowie także obejrzeli dwie prezentacje multimedialne związane z planowanym wyjazdem do bydgoskiej opery. Jedna dotyczyła samej Opery Nova i "Księżniczki czardasza", a druga opowiadała o zasadach savoir-vivre'u.

Ogromną frajdę wszystkim uczestnikom Nocy w Szkole sprawiła gra w Pierwsze Szkolne Podchody. Uczniowie, podzieleni na cztery grupy, w jak najkrótszym czasie musieli odnaleźć kolorowe koperty ukryte na terenie szkoły. Śmiechu było co niemiara, gdy okazało się, iż grupa, która zgłosiła, że już ma wszyskie siedem kopert i że znalazła je w najkrótszym czasie, źle je policzyła i jeszcze jednej im brakuje. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania ukryte w kopertach. Sprawdzały one znajomość budynku szkoły, ale też wiedzę i z matematyki, i z języka polskiego, i umiejętność twórczego myślenia. I jakoœ nikt nie marudził, że musiał trochę pogłówkować. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z grupy Fioletowej - Natalia Boruszka, Zofia Kaczmarek, Weronika Kozłowska, Natalia Nowak i Wiktoria Skonieczna. Wszyscy uczestnicy I Szkolnych Podchodów dostali lizaki, a zwyciężczynie jeszcze dodatkowo dyplom.

Później podzieliliśmy się na dwie grupy - niektórzy chcieli oglądać film, na którym kilka osób przymknęło na chwilę oko. Inni grali w gry planszowe i urządzili sobie "nocne pogaduchy".

Gdy zobaczyliśmy, że wstaje słońce, zrobiło się nam trochę smutno, że już niedługo spotkanie dobiegnie końca. Nasze wspaniałe Mamy przygotowały nam pyszne, prawdziwie wiosenne śniadanko. Zostało nam już tylko jedno zadanie - na tablicy Samorządu Uczniowskiego umieścić gwiazdkę z naszymi wspomnieniami z pierwszej Nocy w Szkole.

O godzinie 8:00 odebrali nas rodzice, trzeba było jechać do domu, aby odespać tak naprawdę bezsenną noc.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami biorącymi udział w pierwszej Nocy w Szkole serdecznie dziękują:

Pani Wójt Wiesławie Słowińskiej - za to, że przybyła do nas o tak niecodziennej godzinie i za wspólnie spędzony czas;

Pani Magdalenie Jasińskiej – za podzielenie się z nami swoją pasją i za możliwość sprawdzenia na własnej skórze kuferka kosmetologa;

Pani Annie Bobrowskiej - za pomoc w sprawach technicznych, towarzystwo, uśmiech i dobre słowo;

Mamom: paniom Aleksandrze Królikowskiej, Wioletcie Kulpie, Agnieszce Stodólnej - za to, że tak wcześnie zerwały się na nogi i specjalnie dla nas przygotowały pyszne kanapki.

Opracowała pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonali: pani Teresa Neumann, uczniowie: Weronika Kozłowska i Łukasz Pluskota. Edytował pan Jerzy Serafin (07.04.2017r)