Wyjazd do opery

Wyjazd do opery 2017

Samorząd Uczniowski, panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

26 maja 2017 r. uczniowie, którzy aktywnie biorą udział w życiu szkoły, oraz opiekunowie – panie Agnieszka Chyb, Teresa Neumann, Renata Pietrusińska i Katarzyna Stężewska pojechali na operetkę "Księżniczka czardasza" do Opery Nova w Bydgoszczy.

Wyjazd poprzedzony był zapoznaniem uczniów z ogólnymi informacjami o operze, operetce, a także z librettem "Księżniczki czardasza". Nasi wychowankowie obejrzeli również prezentację multimedialną "Savoir-vivre w operze", która pozwoliła im odpowiednio się przygotować do tego wyjścia. Było to już widać na pierwszy rzut oka, gdyż wszyscy zadbali w tym dniu o wyjątkowo elegancki strój.

Po przyjeździe do Bydgoszczy uczniowie wraz z opiekunami udali się na spacer po Wyspie Młyńskiej, mieli też możliwość podziwiania budynku bydgoskiej opery zza rzeki Brdy.

Sama operetka bardzo przypadła wszystkim do gustu. Szczególną uwagę zwróciła choreografia, bogata scenografia i oczywiście arie. Nie można także zapomnieć o scenach zbiorowych i aktorach drugiego planu.

Wyjazd na "Księżniczkę czardasza" dla wielu uczniów był pierwszym kontaktem z operą, ale, jak zapewniali po przedstawieniu, na pewno nie ostatnim.

Opracowała: pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (29.05.2017r)