Światowy Dzień Oszczędzania 2015

Apel z okazji Światowego Dnia Oszczędzania 2015

Pani Zofia Reniecka

29 października 2015 roku dla uczniów klas I - III SP odbył się apel z okazji Światowego Dnia Oszczędzania. Klasa IV pod kierunkiem szkolnego opiekuna SKO pani Zofii Renieckiej wystąpiła w przedstawieniu pod hasłem "Oszczędzamy i innym pomagamy". Na początku przedstawienia wszystkich obecnych powitał dyrektor Zespołu Szkół pan Zdzisław Pietrzak. W swoim wystąpieniu zachęcał uczniów do założenia kont i oszczędzania w SKO.

Święto obchodzone jest corocznie 31 października. Ustanowiono je z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas 1 Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania.

Opracowali pani Zofia Reniecka i pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (30.10.2015r.)