Światowy Dzień Oszczędzania 2016

Apel z okazji Światowego Dnia Oszczędzania 2016

Panie: Zofia Reniecka oraz Natalia Kaczmarek-Marjańska

"Ktoś kolekcjonuje znaczki, ktoś tam płyty zbiera,

dla innego też przyjemność to jazda rowerem,

ktoś tam kupił namiot na letnią wycieczkę,

i to wszystko dzięki małej SKO książeczce..."

27 października 2016 roku odbył się Apel SKO z okazji Międzynarodowego Dnia Oszczędzania. Uczniowie klas IIa i IIb przygotowali cześć artystyczną zwracając uwagę na potrzebę oszczędzania nie tylko pieniędzy.

Uczniowie, którzy systematycznie oszczędzali w ubiegłym roku otrzymali nagrody książkowe. Byli to: Alicja Gostyńska, Adam Gostyński, Dominik Pietrzak, Jarosław Stodólny oraz Grzegorz Zwierzchowski.

Na zakończenie występującym uczniom oraz reżyserom przedstawienia pani: Zofii Renieckiej i Natalii Kaczmarek-Marjanskiej podziekował dyrektor pan Zdzisław Pietrzak.

Święto obchodzone jest corocznie 31 października. Ustanowiono je z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas 1 Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania.

Opracowała pani Natalia Kaczmarek-Marjańska. Zdjęcia wykonała pani Elżbieta Partycka. Edytował pan Jerzy Serafin (3.11.2016r.)