Olimpiada PCK

Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK 2018

Pani Agnieszka Chyb

Etap rejonowy

Dnia 19.04.2018 r. odbył się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia w Zespole Szkół w Hubalu w Aleksandrowie Kujawskim. W Olimpiadzie brały udział cztery szkoły z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów zajmując następujące miejsca:

I miejsce Maksymilian Woźniak,

II miejsce Martyna Bylicka,

wyróżnienie Marta Stępkowska.

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczyły panie z PCK oraz przedstawiciele z Sanepidu.

Etap szkolny

28 marca 2018roku o godz. 9.50 odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla uczniów szkół podstawowych organizowana w o oparciu o szkolne koła PCK.

Celem olimpiady było promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej przez:

• pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony i doskonalenia zdrowia,
  • kształtowanie wœród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych.
  • Etap szkolny obejmował 20 pytań. W olimpiadzie uczestniczyło 18 uczniów z klas z klas V-VII.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się 3 osoby:

Maksymilian Woźniak z klasy VIIb,

Marta Stępkowska z klasy VIIb,

Martyna Bylicka z klasy VIIb.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (12 i 19.04.2018r)