Piknik IntegracyjnyWyjście do kina oraz Akcja Sprzątanie Ŝwiata 2018 pod hasłem "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 razy czyściej"
 
Wicedyrektor Renata Pietrusińska, Natalia Kaczmarek - Marjańska, Jadwiga Olejniczak oraz wszyscy nauczyciele i uczniowie szkoły

 

28 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klas V - VIII oraz III gimnazjum udali się wraz z nauczycielami do kina w Ciechocinku na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w reżyserii Denisa Delića. Twórca filmu w wielu scenach akcentuje ducha polskości i moim zdaniem wszyscy możemy być dumni, że mieliśmy takich wspamialych bohaterów. W mojej ocenie film w miarę wiernie oddaje wojenną rzeczywistość. W pokazanym obrazie w zasadzie żaden z polskich lotników nie umiera: ci, którzy przeżyli odbierają królewskie ordery i honory, ci którzy zginęli, po prostu znikają. Za bardzo udane uważam sceny powietrznych walk Spitfire'ów i Hurricane'ów z niemieckimi samolotami. Film ogląda się nader dobrze. Nie wywołuje on negatywnych emocji. Uważam, że warto go było obejrzeć.

 

Tego samego dnia w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Raciążku po raz kolejny miał miejsce Piknik integracyjny połączony z akcją sprzatania świata. Nie zabrakło licznych atrakcji. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w grach i zabawach. Odbywał się również poczęstunek tradycyjną grilowaną kiełbaską. Uczniowie za zbiórkę śmieci mogli uzyskać różnorodne nagrody rzeczowe i słodkości.
 

Opracował pan Jerzy Serafin, zdjęcia wykonał pan Jakub Graczy. Edytował pan Jerzy Serafin. (30.09.2018r)© wwj