Samorząd Uczniowski Piknik Integracyjny

Apel informujący o pracy Samorządu Uczniowskiego oraz Piknik Integracyjny w SPZLO.

Dyrektor Zdzisław Pietrzak, Wicedyrektor Renata Pietrusińska oraz wszyscy nauczyciele i uczniowie szkoły

Na piewszej godzinie lekcyjnej 19 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół w Raciążku miał miejsce apel informacyjny Samorządu Uczniowskiego. Uczennica Alicja Gostyńska przedstawiła prezentację multimedialną ukazującą jego pracę. Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej Zdzisław Pietrzak przedstawił wyniki egzaminów gimnazjalnych i odczytał nazwiska uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu. Po jego wystąpieniu głos zabrali nauczyciele, którzy wręczyli dyplomy i nagrody uczniom uzyskującym wysokie lokaty w konkursach. Nagrody wręczały pani Grażyna Bojko, pani Agnieszka Chyb, pani Jadwiga Olejniczak oraz pani Renata Pietrusińska.

Tego dnia w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Raciążku po raz kolejny miał miejsce Piknik integracyjny. Nie zabrakło licznych atrakcji. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w licznych grach i zabawach. Odbywał się również poczęstunek tradycyjną grilowaną kiełbaską i kukurydzą. Uczniowie mogli wysłuchać występów osób niepełnosprawnych z zespołu "Pole minowe" z Aleksandrowa Kujawskiego oraz zobaczyć występy przygotowane przez pensjonariuszy SPZLO. Uczniowie z klas gimnazjalnych w interesujący sposób przedstawili scenki teatralne ukazujące poszczególne etapy udzielania pierwszej pomocy. Przygotowała ich do tego pani Małgorzata Bujalska. Natępnie uczniowie poszczególnych klas przygotowali prezentacje dotyczące drużyn występujących w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018.

Opracował pan Jerzy Serafin.

Opracował pan Jerzy Serafin, zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk i pan Jerzy Serafin. Edytował pan Jerzy Serafin. (19.06.2018r)