Audycja muzyczna

Audycja muzyczna dla uczniów z klas I-III SP

Pan Jerzy Serafin

20 listopada w dużej sali gimnastycznej miała miejsce audycja muzyczna skierowana do uczniów z klas I-III ze szkoły podstawowej. Muzyczną lekcję przygotował pan Jerzy Serafin ze szkolnym zespołem wokalnym. Audycja dotyczyła polskich pieśni i piosenek patriotycznych.

Na początku po powitaniu wspólnie wykonano hymn państwowy. Wszyscy przyjęli pozycję zasadniczą i wzorowo wykonali 3 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci poznały historię powstania hymnu i ważne daty z jego historii. Następnie wspaniale odpowiadały na pytania dotyczące symboli narodowych i postaw patriotycznych związanych z naszą Ojczyzną. Nawiązano do ostatniej audycji muzycznej dotyczącej - krakowiaka i rozszerzono wiadomości muzyczne o kolejny taniec narodowy - mazura.

Następnie dzieci wysłuchały "Roty" w wykonaniu zespołu wokalnego. Poznały historię jej powstania i uroczystego wykonania w Krakowie w 1910 roku w czasie obchodów rocznicowych zwycięstwa pod Grunwaldem.

Zebrani uczniowie wysłuchali następnie: "Warszawianki z roku 1831","Pierwszej brygady", "Szarej piechoty", "Maków", "Przybyli ułani pod okienko", "O mój rozmarynie". Każda z wykonywanych pieśni i piosenek została poprzedzona krótkim komentarzem dotyczącym historii jej powstania.

Występ zespółu został nagrodzony gromkimi brawami.

Zdjęcia wykonała pani Edyta Kochanowska. Opracował i edytował pan Jerzy Serafin (21.11.2017r.)