Spotkanie z pisarzem

Spotkanie z pisarzem panem Zbigniewem Kołba

Pani Halina Kołtuńska

Dnia 28 września 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Raciążku gościła Zbigniewa Kołbę autora książki dla dzieci "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. W spotkaniu, które miało miejsce w Zespole Szkół w Raciążku wzięli udział uczniowie klas I-III SP. Jest to książka, która stwarza dziecku okazję do nauki poprzez zabawę. Pierwszą jej część stanowi opowiadanie o przygodach Piotrusia podczas wakacyjnego pobytu u dziadka i powrocie po wakacjach do szkoły, druga część książki zawiera mapy terenów z ciekawymi nazwami miejscowości np. Jeże, Kozy, Pieczarki, Misie, Mrówki z krótkim opisem oraz zdjęciami najciekawszych miejsc. Dzieci z zainteresowaniem słuchały autora, który opowiadał o swojej książce, nawiązując do motta w niej umieszczonego: "Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość, tym co umiemy". Zachęcał on też najmłodszych do czytania książek, zgłębiania zawartej w nich wiedzy, dawał także wskazówki jak się uczyć, żeby się nauczyć. Zwrócił też uwagę na to, jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu, pełni odpowiednia ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadając autorowi mnóstwo pytań. Po spotkaniu zainteresowani mogli zakupić jeden z egzemplarzy książki oraz otrzymać autograf z dedykacją. Książkę „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” będzie można także wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Opracowała pani Halina Kołtuńska. Zdjęcia wykonały panie Halina Kołtuńska i Elżbieta Partycka. Edytował pan Jerzy Serafin (2.10.2017r)