Wydarzenie kulturalne"Wiosenne śniadanie bohaterów literackich".
 
Panie Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

 

Mimo że wiosna przyszła już kilkanaście dni temu, to właśnie 5 kwietnia w naszej szkole odbyło się "Wiosenne śniadanie bohaterów literackich".

Uczniowie klasy VIIIa wcielili się w wybranego bohatera lektury obowiązkowej. W jego imieniu przygotowali krótką, ustną wypowiedź pozwalającą zaprezentować daną postać. Ósmoklasiści dokonali także oceny poszczególnych wystąpień, kierując się kryteriami opracowanymi przez swoją polonistkę. Niektórzy uczniowie, przygotowując się do wystąpienia, poszli o krok dalej i zadbali o to, aby i zewnętrznie upodobnić się do bohatera. Szczególne wyrazy uznania należą się Kasi Suchomskiej, która wcieliła się w postać Klary z "Zemsty" oraz Szymonowi Kulpie, czyli Żonie modnej z satyry Ignacego Krasickiego.

Zajęcia odbyły się przy cichych dźwiękach muzyki Vivaldiego, Chopina czy Marka Grechuty, a przysłowiową wisienką na torcie okazał się wiosenny poczęstunek przygotowany przez opiekunów projektu - panie Teresę Neumann i Katarzynę Stężewską. W końcu w nazwie przedsięwzięcia jest śniadanie!

Kolejny raz nauczyciele z naszej szkoły pokazali, że potrafią połączyć przyjemne z pożytecznym.

  

 

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Teresa Neumann. Edytował pan Jerzy Serafin. (12.04.2019r)© wwj