Spotkanie z policjantami

Spotkanie z funkcjonariuszami policji 2017

Dyrekcja Zespołu Szkół w Raciążku

22 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadance przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Omówiono zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w czasie wakcji letnich oraz procedur wzywania pomocy.

Dokładnie omówiono zapis informacji w telefonach komórkowych. Uczniowie poznali skrót ICE (In Case of Emergency) - anglojęzyczny skrót oznaczający dosłownie "w nagłym wypadku".

W chwili wypadku służby ratownicze często nie wiedzą, z kim kontaktować się w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót ICE jest znany przez ratowników na całym świecie i może uratować życie, gdyż w razie potrzeby pozwala na uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanym. Na przykład w chwili nagłego zasłabnięcia, utraty przytomności, gdy praktycznie z poszkodowanym nie ma żadnego kontaktu, pod właśnie takim skrótem będzie można się skontaktować z osobą, która przekaże podstawowe informacje na nasz temat, jak imię i nazwisko, grupa krwi, choroby na które cierpimy, przyjmowane leki, problemy ze zdrowiem, alergie itp. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo skontaktowania się z osobą mogącą udzielić informacji, można umieścić w telefonie więcej numerów takich osób oznaczając je kolejno: ICE1, ICE2, ICE3 itp.

Opracował pan Jerzy Serafin, zdjęcia wykonali pan Jakub Graczyk oraz pan Jerzy Serafin. Edytował pan Jerzy Serafin (24.06.2017r.)