Lekcja języka polskiego

Niezwykła lekcja języka polskiego

Pani Teresa Neumann

Dziś (29 listopada 2017 roku) uczniowie klasy IV b bardzo się zdziwili, gdyż zamiast pani nauczycielki języka polskiego w sali nr 19 czekał na nich … pan Ambroży Kleks.

Na początku wszyscy zatańczyli do piosenki "Witajcie w naszej bajce". Nasz gość bardzo się zdziwił, gdy zobaczył, że w naszej szkole razem z chłopcami uczą się dziewczynki i że nie wszystkie imiona zaczynają się na literę A. Uczniowie musieli mu także wytłumaczyć, na czym polega ocenianie i co to są "szóstki" i "jedynki".

Następnie czwartoklasiści mieli możliwość przeprowadzenia wywiadu z gościem. Interesowała ich najbardziej odpowiedź na pytanie: skšd pan Kleks miał pieniądze na wybudowanie swojej akademii? Pytali także o marzenia pana Ambrożego i o … zarobki. Pan Kleks starał się uzmysłowić uczniom, że pieniądze nie są najważniejsze, że ważna jest przyjaźń i wzajemna pomoc. Jak na rasowego pedagoga przystało, powiedział także, że najbardziej cieszą go sukcesy jego wychowanków, a przede wszystkim umiejętność radzenia sobie w życiu. Niektórzy chłopcy chcieli nawet zapisać się do akademii pana Kleksa.

Na zakończenie uczniowie otrzymali zadanie - musieli rozwiązać krzyżówkę dotyczącą znajomości "Akademii ...". Pan Kleks obiecał im nagrodę, którą na następnej lekcji otrzymają już od swojej pani polonistki. Niestety, nie mają to być piegi...

Hmm, a głos pana Ambrożego był znajomy ;)

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Teresa Neumann. Edytował pan Jerzy Serafin (30.11.2017r)