Warsztaty profilaktyczne

Pani Elżbieta Partycka

Nie taki ze mnie Mocarz - profilaktyka uzależnień (dopalacze)

30 września 2015 roku uczniowie klas I - II Publicznego Gimnazjum w Raciążku brali udział w warsztatach profilaktycznych pt. "Nie taki ze mnie Mocarz" - profilaktyka uzależnień (dopalacze). Warsztaty były przeprowadzone przez wykładowcę z Pracowni Doskonalenia Zawodowego MERITUM z Krakowa.

Celem warsztatów było przede wszystkim:

• przedstawienie czym są dopalacze i co tak naprawdę znajduje się w ich składzie,
  • ukazanie oddziaływania narkotyków i dopalaczy na zdrowie człowieka,
  • przedstawienie mechanizmu uzależnienia,
  • fakty i mity na temat narkotyków i dopalaczy,
  • nauka asertywnej odmowy - ćwiczenia.
  • Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem spotów reklamowych i wywiadami z osobami uzależnionymi od dopalaczy. Uczniowie chętnie brali udział w scenkach oraz dyskusjach na temat dopalaczy.

Warsztaty profilaktyczne finansowane były przez Gminę Raciążek. Serdeczne podziękowania składamy pani Wójt Wiesławie Słowińskiej oraz pani Halinie Kołtuńskiej.

Opracowała pani Elżbieta Partycka, Edytował: pan Jerzy Serafin (09.10.2015r).