Przedstawienie teatralne

Przedstawienie teatralno-profilaktyczne zatytułowane "Skrzat Titelitury"

Pani Elżbieta Partycka

26 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Raciążku miało miejsce przedstawienie teatralno-profilaktyczne zatytułowane " Skrzat Titelitury" w wykonaniu artystów ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE w Krakowie. Spektakl oparty na mniej znanej baśni Braci Grimm. Odbiorcami byli uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej.

Była to opowieść o córce młynarza, która przez swojego ojca - niepoprawnego chwalipiętę, została poddana ciężkiej próbie. Król kazał jej uprząść ze słomy złoto w zamian za co miała zostać królową. Z pomocą dziewczynie przyszedł Skrzat Titelitury, jednak za przysługę młynarzówna musiała drogo zapłacić. Jej historii z ogromną ciekawością przysłuchiwały się uczniowie.

Spektakl uczy, że zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy może mieć złe konsekwencje. Barwne przedstawienie z pięknymi strojami, muzyką zachwyciło z pewnością małego widza. Dodatkową atrakcją było to, że artyści zaprosili dzieci do wspólnej zabawy, co sprawiło najmłodszym wielką radość.

Serdeczne podziękowanie dla pani Wójt Wiesławy Słowińskiej, pani kierownik GOPS Małgorzaty Lewandowskiej i pani Przewodniczącej GKRPA i PN pani Haliny Kołtuńskiej za miły gest w stronę naszej placówki.

Opracowała pani Elżbieta Partycka. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (26.04.2017r).