Konferencja profilaktyczna

Panie Elżbieta Partycka i Katarzyna Gostyńska

18 października 2016 roku w Ciechocinku w MCK-u uczniowie klasy I PG w Raciążku uczestniczyli w konferencji na temat szkodliwości dopalaczy. Udali sie tam wraz z wychowawcą panią Katarzyną Gostyńską, panią wójt Wiesławą Słowińską oraz panią Haliną Kołtuńską.

Uzależnienie młodych ludzi od substancji psychoaktywnych jest realnym problemem naszego społeczeństwa. Młodzież i rodzice bardzo często nie są świadomi zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego jakie realnie istnieją, gdy sięga się po dopalacze. Często sprzedawane jako "Produkty kolekcjonerskie", czy "Preparaty ziołowe" funkcjonują w świadomości młodzieży jako niegroŸna forma rozrywki. Niestety użycie dopalaczy często kończy się tragicznie dla osób które ja zaŸywają.

Gazeta Pomorska we współpracy z Samorządami, Policją, Sanepidem i PTZN przygotowała akcję społeczną MOCARZ - STOP DOPALACZOM, która ma na celu uświadomienie zagrożenia oraz edukację rodziców i młodzieży.

Agenda konferencji:

1. "Dopalacze to śmierć"- wystąpienie Pani Ewy Jankowskiej - przedstawiciela Sanepidu.

2. "Odpowiedzialność prawna nieletnich w oparciu o ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii” – wystąpienie podkom. Adama Kumkowskiego z Komendy Wojewódzkiej Policji z Bydgoszczy.

3. "Realizowane programy profilaktyczne przez Policję dot. zapobiegania zjawisku narkomanii w kontekście alternatywnego spędzanie czasu wolnego" wystąpienie asp. sztab. Tomasza Trybuszewskiego z Komendy Wojewódzkiej Policji z Bydgoszczy.

4. "Gdzie szukać pomocy" – wystąpienie Pana Pawła Szopińskiego koordynatora PTZN w Bydgoszczy.

5. Wystąpienie uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim.

Po wystąpieniach uczniowie wraz z opiekunami otrzymali dla siebie oraz pozostałych uczniów Gimnazjum komiksy "Mocarz". Chętne uczennice z kl. I PG przekażą zebraną wiedzę i rozprowadzą komiksy wśród swoich koleżanek i kolegów.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Elżbieta Partycka. Edytował pan Jerzy Serafin (19.10.2016r).