Prelekcja dla rodziców

Prelekcja dla rodziców w sprawie wyboru zawodu przez ich dzieci

Panie Sylwia Pokorzyńska i Elżbieta Partycka

9 listopada 2016 roku rodzice uczniów kl. III Publicznego Gimnazjum w Raciążku uczestniczyli w prelekcji na temat: "Czynniki trafnego wyboru zawodu - jak pomóc dziecku w planowaniu ścieżki edukacyjno – zawodowej". Prelegentem była pani psycholog Sylwia Pokorzyńska z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Aleksandrowa Kujawskiego.

Podczas tego spotkania Pani Pokorzyńska mówiła rodzicom jak można pomóc swoim dzieciom w wyborze kierunku dalszego kształcenia m.in. przez poznanie dziecka temperamentu, zainteresowań, osobowości, umiejętności oraz stanu zdrowia (który jest rodzicom najlepiej znany). Poruszała również temat rozmowy z dzieckiem i mówienie o ich poczynaniach, kłopotach, rozterkach, wahaniach kiedy też stali przed wyborem następnej szkoły.

Rodzice otrzymali informację, że ich dzieci wezmą udział 24 stycznia 2017 roku w warsztatach w zakresie doradztwa zawodowego i indywidualnych konsultacjach aby umożliwić uczniom trafny wybór nowej szkoły przy współpracy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej z Aleksandrowa Kujawskiego.

Opracowała pani Elżbieta Partycka. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (12.11.2016r).