Projekt gimnazjalny

Projekt gimnazjalny - "Niezwykłe miejsca świata"

Pani Jadwiga Olejniczak

Dnia 9 stycznia 2017 roku zaprezentowała się grupa projektowa pod opieką Jadwigi Olejniczak. Temat projektu to: "Niezwykłe miejsca świata".

Uczniowie z klas II A i II B: Czerwiński Michał, Inotlewska Nikola, Kaczmarek Zofia, Kochanowski Igor, Kowalczyk Marita i Osiński Damian przenieśli, uczniów klas II Publicznego Gimnazjum oraz nauczycieli w niezwykłe miejsca na świecie m.in. Grand Prismatic Spring w Stanach Zjednoczonych, Wyspy Marieta w Meksyku, Narodowy Park Geologiczny Zhangye Danxia w Chinach, Marmurowe Jaskinie w Chile, Góra Roraima na pograniczu Wenezueli Gujany i Brazylii, Wrota Piekieł w Turkmenistanie, Jezioro Hillier w Australii (wyspa Middle), Salar de Uyhni w Boliwii, Niebieskie miasto w Maroko, Painted Dunes - Park Narodowy Lassen Volcanic w USA.

Przez grupę projektową została, również przygotowana wystawa w formie makiet Wielkiej Rafy Koralowej oraz wybrzeża wyspy Vaadhoo i przepięknych, barwnych kolorowych zdjęć.

Na zakończenie projektu uczniowie oraz nauczyciele zostali poczęstowani wspaniałymi i bardzo smacznymi babeczkami przedstawiającymi jezioro Hillier.

Obecni na projekcie nauczyciele otrzymali na pamiątkę kartkę w formie pocztówki przedstawiające niezwykłe miejsca na świecie oraz wybrali sobie zdjęcia.

Wyżej wymieniony zespół bardzo starannie wykonał projekt, który został oceniony jako znakomity. W interesujący i ciekawy sposób zaprezentował najciekawsze miejsca na świecie w obecności młodzieży klas II PG oraz nauczycieli i komisji oceniającej projekt.

Opracowała pani Jadwiga Olejniczak. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (11.01.2017r.)