Koncert "TACY SAMI" PRO OMNIBUS

Koncert pt. "TACY SAMI" artystów z Fundacji PRO OMNIBUS 2015

1 czerwca 2015 roku w naszej szkole kolejny już raz miał miejsce wspaniały koncert artystów z Fundacji PRO OMNIBUS. Niezwykłych artystów powitał Dyrektor Zespołu Szkół pan Zdzisław Pietrzak. Licznie zgromadzeni uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wysłuchania profesjonalnie wykonanych utworów. Młode osoby, które zmagają się ze swoją niepełnosprawnością udowodniły zebranym, że można czerpać z życia to co najlepsze, a co wiecej dzielić się swoimi talentami z innymi - sprawiając im przy tym wielką radość.

Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS została powołana przez pana Mirosława Satorę w 1999 roku, a zarejestrowana w 2000 roku. Fundacja organizuje "Ciechocińskie Impresje Artystyczne", których do tej pory odbyło się już wiele. Są one największą tego typu imprezą w Europie. Corocznie bierze w nich udział około 50 niepełnosprawnych, uzdolnionych muzycznie młodych artystów, którym towarzyszą muzycy instrumentaliści.

Występy były tak porywające, że widownia raz po raz zrywała się z miejsc i klaszcząc oraz tańcząc dawała wyraz swego uznania. Bisom nie było końca.

Dzieci i nauczyciele nagrodzili wokalistów gromkimi brawami i serdecznie podziekowali za występ. Uczniowie utworzyli szpaler dla wykonawców i uroczyście im podziekowali, a następnie wielu uczniów poprosiło wykonawców o autografy.

Zdjęcia wykonał pan: Jakub Graczyk. Opracował i edytował pan Jerzy Serafin (1.06.2015r.)