+ Zespól Szkół w Raciążku (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum) im. KEN, 87-721 Raciążek, ul. Szkolna, woj. kujawsko-pomorskie

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy do Nowego Ciechocinka na "Ranczo pod Olszyną"

Panie: Joanna Górecka oraz Katarzyna Stężewska

Dnia 22 maja młodzież Zespołu Szkół w Raciążku uczestniczyła w rajdzie rowerowym do Nowego Ciechocinka na "Ranczo pod Olszyną". Trasa rajdu biegła malowniczymi ścieżkami naszej okolicy. Śpiew ptaków, kwitnące i czarujące swym zapachem bzy oraz piękna, słoneczna aura towarzyszyły nam prawie całą drogę.

Po pokonaniu trasy stanęliśmy u bram rancza. Przywitał nas pan Łukasz racząc opowieściami o koniach, ich zwyczajach oraz wymaganiach jakim muszą sprostać ludzie, aby zwierzęta mogły zaspokajać nasze oczekiwania. Przypomniał nam historię Troi. Mieliśmy również okazję wejść do mitycznego konia trojańskiego. Opowieści przewodnika były fascynujące, pełne ciekawostek i rozbrajającego humoru.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było oprowadzanie na koniach i przejażdżka powozem konnym po najbliższej okolicy. Następnie zmierzyliśmy się w potyczce strzeleckiej. Dziewczęta prowadziły, jedynie Mateusz Stodólny jako jedyny chłopak obronił honor kolegów i ustrzelił dwie kaczki. Emocji było co niemiara.

Zwycięzcami gry terenowej "Wieka pardubicka" zostali Alicja Gostyńska w parze z Kamilem Pawliczakiem. Zabawy ruchowe też dostarczyły nam wiele pozytywnych emocji. Dopełnieniem był wspólny posiłek przy ognisku.

Wszyscy na zakończenie bawili się na placu zabaw przeznaczonym również dla starszej młodzieży. W czasie powrotu do Raciążka nie pominęliśmy oczywiście małej rozgrywki siatkarskiej. Wszyscy wrócili zadowoleni planując kolejny wyjazd. Żałujcie, ze nie było Was z nami.

Opracowała pani Katarzyna Stężewska, zdjęcia wykonała.... Edytował pan Jerzy Serafin (29.05.2017r)