Wielkie Święto Rodziny

Wielkie Święto Rodziny Raciążek 2018

Panie: Agnieszka Chyb, Beata Iskra-Andrzejewska, Katarzyna Stężewska, Ewa Zabłocka oraz ks. Artur Kosierb

10 czerwca 2018 roku na Stadionie RKS "Wzgórze" odbyło się III Wielkie Święto Rodziny pod hasłem "Śladami przeszłości". Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tegoż święta. Dziatwa szkolna zaprezentowała pieśni i piosenki o tematyce rycerskiej. Uczennica z klasy V Katarzyna Stancelewska wykonała przepiękną pieśń pt. "Dumka na dwa serca" zaś uczniowie z klasy III Helena Małecka i Tymon Mińkowski wraz z siostrą Alicją z Publicznego Przedszkola w Raciążku zaśpiewali piosenkę pt. "Rycerze". Uczennice z kl. II i III gimnazjum w Komnacie Piękna trefiły warkocze, ozdabiały lica małym damom dworu, zaś rycerzom sprawiały tatuaże. Nie zabrakło także pięknych, szlacheckich strojów, do odziania których zachęcały Natasza Wawrzonkowska z klasy IVb wraz z mamą panią Aleksandrą Wawrzonkowską. Przepiękne akcesoria do strojów można było wylosować, bądź nabyć u pani Agnieszki Chyb, która sprawowała pieczę nad Loteryją. Panie : Beata Iskra Andrzejewska oraz Katarzyna Stężewska dla uczestników biesiady staropolskiej przygotowały średniowieczny turniej umiejętności rycerskich. Po walecznych zmaganiach można było skosztować różnych staropolskich specjałów w tym polewek, które m. in. przygotowały panie ze stołówki szkolnej. Okrasą były słodkości, które serwowały uczennice z klasy V: Nikola Głowacka, Wiktoria Grzegórska oraz Patrycja Szymczak. Również uczniowie naszej szkoły zorganizowali wystawę prac plastycznych pt. "Śladami przeszłości", która można było podziwiać w czasie imprezy.

Opracowała pani Ewa Zabłocka. Edytował pan Jerzy Serafin (14.06.2018r)