Rajd rowerowy

Rajd rowerowy do Przypustu

Panie: Joanna Górecka oraz Katarzyna Stężewska

Dnia 6 czerwca 2016 roku odbył się rajd rowerowy, w którym wzięli udział uczniowie z klas VI SP oraz I i II PG. Opiekę nad uczestnikami w czasie rajdu sprawowały panie Katarzyna Stężewska oraz Joanna Górecka.

Uczniowie wraz z opiekunkami wyruszyli w godzinach porannych, by przebyć niezwykle atrakcyjną trasę wzdłuż rzeki Wisły. Celem rajdu była wizyta w drewnianym zabytkowym kościółku w Przypuście, który dzięki uprzejmości proboszczowi tamtejszej parafii mogliśmy zwiedzić. Ksiądz bardzo dokładnie opowiedział nam historię tego obiektu oraz wyjaśnił cel i przebieg generalnej renowacji, która w obecnym czasie ma miejsce. Podczas przystanków uczniowie mogli zgłębiać swoją wiedzę na temat turystyki rowerowej w języku niemieckim. Podczas jazdy utrwalane były wcześniej przypomniane zasady ruchu drogowego. W blasku promieni słonecznych wszyscy mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Cała grupa była bardzo wytrwała i zdyscyplinowana, wszyscy szczęśliwie dotarli do szkoły. Mamy zamiary w przyszłości organizować więcej takich wypadów.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Joanna Górecka. Edytował pan Jerzy Serafin (12.06.2016r)