Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku o godzinie 8.00 w kościele parafialnym została odprawiona inauguracyjna Msza Święta. O godzinie 9.00 rodzice, nauczyciele oraz uczniowie zebrali się przed budynkiem naszej szkoły, gdzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego oraz wspólnego wykonania Hymnu Państwowego. Na początku głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół w Raciążku - pan Zdzisław Pietrzak. W swoim wystąpieniu przypomniał obecnym o kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Zebrani mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych faktów historycznych mających wpływ na losy Polski we wrześniu 1939 roku. Pan dyrektor zaprosił zebranych do wspólnego złożenia kwiatów pod pomnikiem poległych za Ojczyznę. Poinformował również zebranych o sprawach dotyczących organizacji i funkcjonowania szkoły w najbliższych miesiącach pracy.

Następnie głos zabrała Wójt Gminy Raciążek - pani Wiesława Słowińska. W swoim wystąpieniu poinformowała zebranych rodziców, uczniów i nauczycieli o wynikach konkursu na dyrektora szkoły w Raciążku oraz dwóch nominacjach nauczycieli na kolejny stopień awansu zawodowego. Stanowisko Dyrektora utrzymał pan Zdzisław Pietrzak, pan Jakub Graczyk oraz ksiądz Artur Kosierb uzyskali stopień awansu zawodowego z nauczyciela kontaktowego na nauczyciela mianowanego. Pani Wójt wręczyła dyplomy oraz życzyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Do życzeń dołączył pan dyrektor, który oficjalnie ogłosił Rok Szkolny 2016/2017 za rozpoczęty. Pan Dyrektor podziękował wszystkim osobom, które go wspierały i pomagały w pracy w minionych miesiącach. Pan Zdzisław otrzymał od nauczycieli wiązankę kwiatów w związku z wygraniem konkursu na dyrektora szkoły. Uroczystość zakończyła się wyprowadzeniem Pocztu Sztandarowego oraz wspólnym wykonaniem Hymnu Szkoły.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Opracował i edytował pan Jerzy Serafin (01.09.2016)