Otwarcie pracowni językowej
 
Uroczyste otwarcie pracowni językowej

28 stycznia 2009 miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanej pracowni do nauki języków obcych. Na uroczystość przybyło wielu gości, których powitał Pan Dyrektor Zdzisław Pietrzak - główny inicjator i koordynator tego jakże ważnego przedsięwzięcia. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Raciążek pani Wiesława Słowińska, która szczegółowo przedstawiła historię powstania pracowni. Poinformowała, iż utworzenie nowej sali było w dużej części możliwe dzięki pieniądzom z Urzędu Marszałkowskiego, pozyskanych w ramach Funduszu Wsparcia. Na koniec pani wójt nadmieniła iż: "powstanie tej sali jest jednym z dowodów na to, że nasza gmina się rozwija. Młodzi ludzie powinni móc zdobywać rzetelną wiedzę zarówno w wielkim mieście, jak i w małej miejscowości". Kolejnym prelegentem był wicemarszałek województwa pan Franciszek Złotnikiewicz, który to w swoim wystąpieniu pochwalił naszą gminę za szybką realizację projektu. Budowa pracowni została zrealizowana w rekordowo krótkim okresie czasu (tylko - dwa i pół miesiąca). Po wystąpieniu zebrani udali się na symboliczne przecięcie wstęgi.

Ksiądz Proboszcz Marian Kuszyński poświęcił nowe pomieszczenie. Zebrani mieli sposobność zapoznania się z możliwościami technicznymi pracowni i z jej akustyką. Nauczyciel języka angielskiego - pan Jerzy Serafin zaprezentował gościom zasady korzystania ze sprzętu do nauki języków obcych. Pierwszymi uczniami, którzy mieli sposobność przetestowania nowego sprzętu byli: pani Wiesława Słowińska oraz pan Franciszek Złotnikiewicz. Następnie goście mieli możliwość obejrzenia części artystycznej, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Beaty Iskra - Andrzejewskiej i Katarzyny Stężewskiej oraz pana Jerzego Serafina.

A oto co następnego dnia pisano o uroczystościach w Gazecie Pomorskiej - fragment recenzji napisanej przez panią redaktor Aleksandrę Jarysz:

"Otwarcie sali uświetniły również występy artystyczne młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Raciążku. Piosenki, oczywiście po angielsku, wykonały utalentowane uczennice Agata Bobrowska, Aleksandra Przezdzięk i Marta Biziorek. Uczniowie klasy Va przygotowali kilka scenek rodzajowych z życia szkoły. Następnie dziewczynki ze szkoły podstawowej zaprezentowały tańce jive oraz współczesny. A starsze koleżanki z gimnazjum wykonały układ taneczny passo double. Zaprezentowana przez młodzież część artystyczna świadczy o tym, że uczniowie szkoły w Raciążku są niezwykle utalentowani, a ich występy są na wysokim poziomie."

Oto fotograficzne wspomnienia z tego wydarzenia.
Stronę opracował: Jerzy Serafin (29.01.2009) Zdjęcia wykonali: panowie Daniel Michalski oraz Jerzy Serafin© wwj