Sukces Sary22 Finał Kujawsko - Pomorskiego Festiwalu Piosenki "Awans 2016"
 
Uczennica Sara Lityńska z klasy II PG

Sara Lityńska - uczennica z klasy II Gimnazjum w Raciążku reprezentowała nasz powiat na wojewódzkim szczeblu konkursu z udziałem laureatów eliminacji powiatowych z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego.

23 kwietnia 2016 roku w Żnińskim Domu Kultury o godz. 13.00 odbył się 22 Finał Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki "Awans 2016". Organizatorem Festiwalu jest Kujawsko - Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Żniński Dom Kultury w Żninie oraz ośrodki kultury na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

W przesłuchaniu uczestniczyło 40 solistów, 2 duety i 2 zespoły wokalne z następujących miejscowości: Kowalewo Pomorskie, Piechcin, Borzymin, Dobre, Czernikowo, Chełmno, Chełmża, Barcin, Okalewo, Bydgoszcz, Grudziądz, Łabiszyn, Rypin, Włocławek, Ciechocinek, Toruń, Byczyna, Ugoszcz, Brodnica, Unisław, Bydgoszcz, Łasin, Rojewo, Świecie n/Osą, Papowo Biskupie, Więcbork, Wtelno, Orchowo, Aleksandrów Kujawski, Lubraniec, Żnin. Konkurencja była duża, dlatego każdy starał się jak mógł, aby zachwycić jury festiwalu. W jego skład wchodzili doświadczeni znawcy muzyki: Roman Fieberg z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy, pomysłodawca konkursu oraz Piotr Pryka - muzyk i Michalina Kontowicz - muzyk.

Opracowała uczennica Sara Lityńska z klasy II PG

Serdecznie gratulujemy Sarze i życzymy jej dalszych sukcesów.Nagrodę wręcza Pani Ewa Krupa - Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bygoszczy


Laureaci Finału "Awans 2016"


Sara z jurorami: Piotr Pryka, Roman Fieberg i Michalina Kontowicz


 

Edytował pan Jerzy Serafin (24.04.2016r).© wwj