Pokaz urządzenia

Pokaz działania urządzenia "schodołaz"

Pani Natalia Kaczmarek-Marjańska

27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole miał miejsce pokaz urządzenia do transportu osób z niepełnosprawnościami po schodach, popularnie zwanym "schodołazem". Prezentację przeprowadził Pan Piotr Sobczak z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim. Celem było pokazanie naszemu uczniowi Dawidowi K., jego mamie oraz nauczycielom, opiekunom i uczniom możliwości przemieszczania się między kondygnacjami osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Możliwości tego urządzenia przy pomocy osoby obsługującej pozwalają na przemieszczanie się osobie z dysfunkcją narządu ruchu po schodach bez użycia dużego nakładu siły fizycznej. Urządzenie to może w znaczny sposób ułatwić Dawidowi korzystanie z naszej szkoły i odciążyć jego rodziców. W tym miejscu dziękujemy dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 z Aleksandrowa Kujawskiego - panu Andrzejowi Nowickiemu za użyczenie sprzętu oraz panu Piotrowi Sobczakowi za dostarczenie schodołaza i przeprowadzenie pokazu.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Natalia Kaczmarek-Marjańska, edytował: pan Jerzy Serafin (5.05.2018r.)