Listopadowe spotkania z Henrykiem Sienkiewiczem

Listopadowe spotkania z Henrykiem Sienkiewiczem 2016

panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

9 listopada 2016 roku w naszej szkole wybraliśmy się w "Filmowo-literacką podróż w czasy Pana Wołodyjowskiego". Uczniowie klas I-III PG, a później rodzice, którzy przybyli na zebranie, uczestniczyli w głośnym czytaniu fragmentów "Pana Wołodyjowskiego" Henryka Sienkiewicza, połączonym z projekcją wybranych scen z filmu Jerzego Hoffmana. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Spotkanie z Sienkiewiczowskim "małym rycerzem" stanowiło także inaugurację projektu "Listopadowe spotkania z Henrykiem Sienkiewiczem."

Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska. Do współpracy dołączyli się także: pani Aleksandra Miś (dekoracja) oraz ksiądz Artur Kosierb, który wspaniale wcielił się w rolę księdza Kamińskiego - jednego z bohaterów powieści.

Opracowała pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (11.11.2016r)