Pokaz mody bohaterów Sienkiewiczowskich

Pokaz mody bohaterów Sienkiewiczowskich 2016

panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

21 listopada 2016 roku w szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie - pokaz mody bohaterów Sienkiewiczowskich. Niezwykłe z dwóch powodów: to pierwszy w naszej historii pokaz mody, a po drugie tematyką przedsięwzięcia była twórczość wybitnego, polskiego pisarza.

Akcja całego przedstawienia rozpoczęła się w niebie. Przy dźwiękach muzyki anielskiej błogo płynął czas Henrykowi Sienkiewiczowi i jego żonom - trzem Mariom. Towarzyszyły im trzy aniołki (Justyna Szczesna, Natasza Wawrzonkowska, Alicja Woźniak).W pewnym momencie jeden z aniołków przyniósł list z ziemi. Nadawcą była dziennikarka Katarzyna, z którą pisarz spotkał się w jej domu, gdy ta zmęczona wróciła z pracy (jest to nawiązanie do poprzedniego przedstawienia "Quo vadis, człowieku XXI wieku"). Dziennikarka, w ramach podziękowań za "pokrzepienie serca", zaprasza pisarza i jego żony na pokaz mody do Zespołu Szkół w Raciążku.

Drugi akt dzieje się już na ziemi. Pokaz mody rozpoczęła piosenka "Wonderful life" zespołu Black. Konferansjerkę poprowadziły Katarzyna Woźniak i Zofia Kaczmarek. Na początku powitały zaproszonych gości, a następnie zaprosiły publiczność do zabawy w zgadywankę "Co to za postać?". Prowadzące przybliżały sylwetkę poszczególnych bohaterów, którzy kolejno pojawiali się na wybiegu.

Przy dźwiękach melodii filmowych na czerwonym dywanie zaprezentowali się:

Ligia i Marek Winicjusz (Sara Lityńska i Szymon Wierzbowski)

Jurand ze Spychowa i Danusia Jurandówna (Szymon Kozłowski i Zuzanna Zgubińska)

Zbyszko z Bogdańca i Jagienka Zychówna(Michał Izydorczyk i Oliwia Sobczak)

Helena Kurcewiczówna i Jan Skrzetuski (Natalia Boruszka i Remigiusz Raszka)

Oleńka Billewiczówna i Andrzej Kmicic (Izabela Centkowska i Maciej Rutecki)

Basia Jeziorkowska i Michał Wołodyjowski (Dominika Chaberska i Marcin Grzanka)

Jan Onufry Zagłoba (Igor Sikorski)

Nel Rawlison i Staś Tarkowski (Weronika Wyrąbkiewicz i Jakub Pluskota)

Janko Muzykant (Michał Masłowski)

latarnik Skawiński (Szymon Kulpa)

Jak na prawdziwy pokaz mody przystało, na końcu na środek został zaproszony główny projektant, czyli …. Pan Henryk Sienkiewicz, który nie tylko zaprojektował kostiumy, ale także wygląd i osobowość naszych bohaterów. Bez niego nasz dzisiejszy pokaz mody nie mógłby zaistnieć, a literatura polska byłaby dużo uboższa.

Na zakończenie pomysłodawczynie "Listopadowych spotkań z Henrykiem Sienkiewiczem" - panie Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska podziękowały Rodzicom, którzy długofalowo współpracują z Samorządem Uczniowskim.

Przygotowanie pokazu mody - Teresa Neumann, Katarzyna Stężewska, Aleksandra Miś (dekoracja)

Opracowała pani Teresa Neumann. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (22.11.2016r)