Występ w Otłoczynie

Występ w Otłoczynie 2016

panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska oraz Elwira i Jerzy Serafin

23 listopada 2016 roku występowaliśmy w ośrodku o nazwie: Warsztat Terapii Zajęciowej "Karczemka" w Otłoczynie. Jest to jednostka Fundacji im. Brata Albert pięknie położona wśród terenów leśnych nieopodal drogi krajowej nr 1. W jednostce przebywa codziennie około 50 podopiecznych, którzy rozwijają tam swoje talenty artystyczne.

Na początku pensjonariusze mieli możliwość wysłuchania koncertu pieśni i piosenek partiotycznych w wykonaniu uczennic i uczniów należących do Zespołu wokalnego prowadzonego pod kierunkiem pani Elwiry i Jerzego Serafin. Następnie odbył się pokaz mody bohaterów Sienkiewiczowskich, który znakomicie przygotowały panie Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska.

Młodzi aktorzy swój spektakl (podobnie jak w szkole) rozpoczęli sceną "niebiańską", po której nastšpił kolejny akt - pokaz mody bohaterów Sienkiewiczowskich. Przy dźwiękach muzyki anielskiej błogo płynął czas Henrykowi Sienkiewiczowi i jego żonom - trzem Mariom. Towarzyszyły im trzy aniołki (Justyna Szczesna, Natasza Wawrzonkowska, Alicja Woźniak). W pewnym momencie jeden z aniołków przyniósł list z ziemi. Nadawcą była dziennikarka Katarzyna, z którą pisarz spotkał się w jej domu, gdy ta zmęczona wróciła z pracy (jest to nawiązanie do poprzedniego przedstawienia "Quo vadis, człowieku XXI wieku"). Dziennikarka, w ramach podziękowań za "pokrzepienie serca", zaprasza pisarza i jego żony na pokaz mody do Otłoczyna do "Karczemki".

Drugi akt dzieje się już na ziemi. Pokaz mody rozpoczęła piosenka "Wonderful life" zespołu Black. Konferansjerkę poprowadziły Katarzyna Woźniak i Zofia Kaczmarek. Na początku powitały zaproszonych gości, a następnie zaprosiły publiczność do zabawy w zgadywankę "Co to za postać?". Prowadzące przybliżały sylwetkę poszczególnych bohaterów, którzy kolejno pojawiali się na wybiegu.

Przy dźwiękach melodii filmowych na czerwonym dywanie zaprezentowali się:

Ligia i Marek Winicjusz (Sara Lityńska i Szymon Wierzbowski)

Jurand ze Spychowa i Danusia Jurandówna (Szymon Kozłowski i Zuzanna Zgubińska)

Zbyszko z Bogdańca i Jagienka Zychówna(Michał Izydorczyk i Oliwia Sobczak)

Helena Kurcewiczówna i Jan Skrzetuski (Natalia Boruszka i Remigiusz Raszka)

Oleńka Billewiczówna i Andrzej Kmicic (Izabela Centkowska i Maciej Rutecki)

Basia Jeziorkowska i Michał Wołodyjowski (Dominika Chaberska i Marcin Grzanka)

Jan Onufry Zagłoba (Igor Sikorski)

Nel Rawlison i Staś Tarkowski (Weronika Wyrąbkiewicz i Jakub Pluskota)

Janko Muzykant (Michał Masłowski)

latarnik Skawiński (Szymon Kulpa)

Jak na prawdziwy pokaz mody przystało, na końcu na środek został zaproszony główny projektant, czyli …. Pan Henryk Sienkiewicz, który nie tylko zaprojektował kostiumy, ale także wygląd i osobowość naszych bohaterów. Bez niego nasz dzisiejszy pokaz mody nie mógłby zaistnieć, a literatura polska byłaby dużo uboższa.

Muzyka, piękne stroje, wdzięk oraz podobieństwo naszych aktorów do postaci z utworów Sienkiewicza zachwyciły kadrę oraz podopiecznych fundacji. wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i poczęstowani słodkościami. Występujący uczniowie nigdy nie zapomną radosnego widoku twarzy szczęśliwych pensjonariuszy wdzięcznych za znakomite występy.

Opracowali pani Teresa Neumann oraz pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonała uczennica Weronika Kozłowska. Edytował pan Jerzy Serafin (23.11.2016r)