Występ w Wołuszewie

Występ w Wołuszewie 2016

panie: Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska oraz Elwira i Jerzy Serafin

24 listopada 2016 roku występowaliśmy dla mieszkańców Wołuszewa. Gościł nas zaprzyjaźniony z naszą szkołą Klub Kobiet Aktywnych. Na początku przybyli mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania koncertu pieśni i piosenek partiotycznych w wykonaniu uczennic i uczniów należących do Zespołu wokalnego prowadzonego pod kierunkiem pani Elwiry i Jerzego Serafin. Następnie odbył się pokaz mody bohaterów Sienkiewiczowskich, który znakomicie przygotowały panie Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska.

Występ w Wołuszewie poprzedzony był krótką informacją o projekcie "Listopadowe spotkania z Henrykiem Sienkiewiczem" oraz piosenką "Ojczyzna" Marka Grechuty, którą wykonała Sara Lityńska. Przedstawiono także krótkie streszczenie naszego poprzedniego przedstawienia "Quo vadis, człowieku XXI wieku?"

Młodzi aktorzy swój spektakl (podobnie jak w szkole i w Karczemce) rozpoczęli sceną "niebiańską", po której nastąpił kolejny akt - pokaz mody bohaterów Sienkiewiczowskich. Na końcu ze specjalną dedykacją dla Henryka Sienkiewicza wystąpiła Sara Lityńska, która tym razem zaśpiewała piosenkę "Och życie, kocham cię nad życie" Edyty Geppert.

Muzyka, piękne stroje, wdzięk oraz podobieństwo naszych aktorów do postaci z utworów Sienkiewicza zachwyciły wszystkich zgromadzonych w świetlicy. Największą nagrodą dla występujących były nie tylko oklaski, ale i uśmiech, i łzy wzruszenia, które mogliśmy dostrzec na twarzach osób oglądających nasz spektakl.

Opracowali pani Teresa Neumann oraz pan Jerzy Serafin. Zdjęcia wykonała uczennica Weronika Kozłowska. Edytował pan Jerzy Serafin (26.11.2016r)