Spotkanie z pisarzem

Spotkanie z pisarzem 2016

Pani Halina Kołtuńska

Dnia 16 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Raciążku gościła autora ponad stu książek dla dzieci – Pana Wiesława Drabika. W spotkaniu, które miało miejsce w Zespole Szkół w Raciążku wzięli udział uczniowie klas I-III SP. Podczas wizyty dzieci w skupieniu słuchały o tym jak powstaje książka, począwszy od pomysłu, a skończywszy na jej wydruku. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora, który zachęcał najmłodszych słuchaczy do odgadywania rymów. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez autora zagadki, za które otrzymywały nagrody w postaci naklejek i zakładek. Odważni mieli też okazję do zaprezentowania swojej bujnej wyobrażni układając zakończenie do podanego przez autora początku zdania jednej ze swoich książek. W trakcie całego spotkania panowała miła atmosfera, a poczucie humoru autora można było zaobserwować wybuchami śmiechu nie tylko dzieci, ale także i ich opiekunów.

Opracowała pani Halina Kołtuńska i zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (18.05.2016r)