Dokument bez tytułu
Sprzątanie świata

Panie: Jadwiga Olejniczak i Barbara Sienkiewicz

"Sprzątanie świata" to międzynarodowa kampania polegająca na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. W Polsce akcja jest organizowana od 1994 r.

Dnia 20 września 2019 r. uczniowie klasy VI b na trzeciej godzinie lekcyjnej wraz z panią Jadwigą Olejniczak po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata". Swoim działaniem objęli teren Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Raciążku. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Najważniejszym celem tej corocznej akcji jest uświadamianie dzieciom i młodzieży, aby podejmowali działania, dzięki którym będzie mniej niepotrzebnych odpadów. Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska naturalnego w obrębie miejsca zamieszkania.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Jadwiga Olejniczak. Edytował JS (22.09.2019r)