Wycieczka szkolnaWycieczka uczniów z klasy drugiej do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Toruniu.
 
panie: Mariola Lewandowska i Edyta Kochanowska

 

30 maja 2019r uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawczyni pani Marioli Lewandowskiej i pani Edyty Kochanowskiej udały się do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Toruniu. Wyjazd ten był podsumowaniem zajęć edukacyjnych z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim, panem Piotrem Borowskim i panem Michałem Sobczakiem. Odbywały się one od października 2018r. do czerwca 2019r. i dotyczyły właściwego zachowania podczas zagrożeń. Dzieci miały możliwość poznania i ćwiczenia zasad resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Uczniowie podczas wycieczki zwiedzili jednostkę, zapoznali się z pracą strażaka, obejrzeli sprzęt ratowniczo - gaśniczy. W sali edukacyjnej "Ognik" dzieci wzięły udział w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, utrwaliły zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz umiejętność alarmowania oraz wykorzystywania znaków ostrzegawczych i informacyjnych do celów ewakuacji z zagrożonych obiektów.


 

Opracowała pani Mariola Lewandowska, zdjęcia wykonała pani Edyta Kochanowska, edytował pan Jerzy Serafin (30.05.2019r)© wwj