Apel informacyjny Samorząd Szkolny

Apel informacyjny Samorządu Szkolnego 2016

Pani Dyrektor Renata Pietrusińska oraz panie: Agnieszka Chyb, Aleksandra Miś, Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

8 lutego 2016 roku Samorząd Uczniowski podsumował swoją działalność w I półroczu roku szkolnego 2015/2016.

Jednym z zadań Samorządu Uczniowskiego jest promowanie uczniów uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce. Pod koniec każdego półrocza ich nazwiska można znaleźć na tablicy informacyjnej samorządu. Dodatkowo podczas dzisiejszego apelu pani wicedyrektor Renata Pietrusińska wymieniła uczniów wyróżnonych za naukę i za stuprocentową frekwencję. Między innymi wyróżniono Pawła Szudzika, który został finalistą Kuratoryjnego Konkursu z Przyrody. Następnie Zuzanna Zgubińska przedstawiła prezentację multimedialną podsumowującą działalność Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, oglądając prezentację przygotowaną przez panią Katarzynę Stężewską, mieli okazję przypomnieć sobie różne przedsięwzięcia samorządu.

Zaliczyć można do nich: wrześniowy apel informacyjno-porządkowy, organizację Dnia Chłopaka, Kolorową Akcję - Dni Czerwonego i Pomarańczowego Koloru, akcję prozdrowotną "Śniadanie daje moc", Światowy Dzień Pluszowego Misia, dyskotekę andrzejkowš czy udział pocztu sztandarowego w uroczystościach szkolnych i gminnych. Samorząd Uczniowski angażuje się także w różne akcje charytatywne. Uczniowie zobaczyli dyplom z podziękowaniami dla całej społeczności szkolnej od rodziców chłopca, dla którego zbieramy plastikowe nakrętki. Kolejnym przedsięwzięciem, cieszącym się dużym uznaniem, jest "Słodkie pomaganie." Podziękowania za przygotowanie pączków i chruścików w ostatniej odsłonie "Słodkiego pomagania" należą się paniom: Teresie Drzewieckiej, Sabinie Dzięgielewskiej, Wioletcie Kulpie, Małgorzacie Lewandowskiej, Stanisławie Openchowskiej, Longinie Sobczak, Elżbiecie Włodarskiej i Ewie Zgubińskiej. Pieniążki zostaną przekazane na cel charytatywny pod koniec roku szkolnego .

Podczas apelu ogłoszono również, że nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Zuzanna Zgubińska, a jej zastępcą Katarzyna Woźniak. Dziewczyny zastąpiły uczennice klas trzecich gimnazjum: Joannę Sobczak i Aleksandrę Szudzik, które teraz cały wolny czas mogą poświęcić przygotowaniom do egzaminów gimnazjalnych.

Następnie pani Aleksandra Miś przedstawiła społeczności uczniowskiej laureatów konkursów świetlicowych.

Konkurs warcabowy dla uczniów klas IV-VI SP

Mistrzem warcabów w kategorii klas IV-VI SP został Kacper Jankowski z klasy Vb

II miejsce zajął Maciej Danielewski z klasy IV

III miejsce zajęła Natalia Grzegórska z klasy Va

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy biorący udział w turnieju otrzymali dyplomy pocieszenia.

Konkurs plastyczny pod hasłem "Baśniowe zamki" skierowany był do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej.

Wyniki:

Pierwsze miejsce zajęła Natasza Wawrzonkowska z klasy IIb SP

Drugie miejsce zajął Bartosz Pluskota z klasy III SP

Trzecie miejsce zajęła Alicja Wożniak z klasy IIb SP

Wyróżnienia otrzymali:

Karolina Wielocha z klasy Ib SP

Magdalena Głowacka z klasy Ib SP

Weronika Narkowicz z klasy IIa SP

Anna Wesołowska z klasy IIb SP

Wiktoria Grzegórska z klasy III SP

Julian Oleœkowski z klasy III SP

Oskar Jaworski z klasy III SP

Zwycięzcy otrzymali również nagrody oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy pocieszenia.

Pani Agnieszka Chyb przedstawiła swoich laureatów. Wyróżnionych uczniów nagrodzono dyplomami.

Opracowała pani Teresa Neumann, zdjęcia wykonali pani Beata Iskra-Andrzejewska oraz pan Jakub Graczyk, edytował pan Jerzy Serafin. (08.02.2016r)