Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego w II półroczu 2017

Panie Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

19 czerwca odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego w II półroczu.

Przedstawiciele SU przypomnieli całej społeczności szkolnej swoje przedsięwzięcia:

• szkolne walentynki,
  • Dzień Kobiet,
  • Noc w Szkole,
  • rajdy rowerowe,
  • wybory do Samorządu Uczniowskiego,
  • wyjazd do bydgoskiej Opery Nova na Księżniczkę czardasza.
  • Gwoździem apelu był czardasz w wykonaniu uczniów 3 klasy gimnazjum - Sary Lityńskiej, Kamila Majewskiego i Tomka Świeczkowskiego.

Podczas apelu wspomniano także o akcjach charytatywnych SU - zbieraniu plastikowych nakrętek, Słodkim pomaganiu i zbiórce pieniędzy na rzecz ucznia poszkodowanego w wypadku.

Panie polonistki Elżbieta Ceglewska i Teresa Neumann ogłosiły wyniki konkursów przygotowanych przy udziale Samorządu Uczniowskiego.

Mistrzem Języka Polskiego w Szkole Podstawowej został Szymon Ciećka z klasy VI b.

Mistrzem Języka Polskiego w Publicznym Gimnazjum została Sara Lityńska z klasy III, a Wicemistrzem - Nikola Osińska z klasy III.

Pan Dyrektor Zdzisław Pietrzak wręczył nagrody zwycięzcom konkursu ortograficznego O Złote Pióro Dyrektora Zespołu Szkół w Raciążku.

Mistrzem Ortografii Szkoły Podstawowej została Weronika Lewandowska z klasy VI a, a Mistrzem Ortografii Publicznego Gimnazjum - Justyna Centkowska z klasy III.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Opracowała pani Teresa Neumann.

W czasie apelu uczniowie z klasy II i III szkoły podstawowej otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie ortograficznym, zorganizowanym przez panie: Edytę Kochanowską i Mariolę Lewandowską, który odbył się 23.05.2017r. Należy zaznaczyć, że dyktando wykraczało poza podstawę programową.

Oto laureaci:

I miejsce - Alicja Woźniak.

II miejsce - Natasza Wawrzonkowska.

III miejsce - Alicja Kamińska, Zuzanna Grzeszak.

Opracowała pani Edyta Kochanowska.

Opracowała pani Teresa Neumann, zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin. (20.06.2017r)