Apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego w I półroczu 2018

Panie Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

W piątek, 9 lutego, odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie za pomocą krótkich wypowiedzi oraz symbolicznych rekwizytów zaprezentowali wszystkie uroczystości szkolne, za organizację których byli odpowiedzialni - Dzień Chłopca, konkurs wiedzy o patronie szkoły - Komisji Edukacji Narodowej, dyskoteka andrzejkowa, casting i Druga Noc w Szkole, turniej piłki nożnej. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali także dla uczniów wyjazd na nagranie programu "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz do opery na "Barona cygańskiego".

Podczas apelu uczniowie przypomnieli również, że w tym roku szkolnym w naszej szkole została powołana Rada Wolontariatu i Szkolny Klub Wolontariatu Anioły z Raciążeckiej Szkoły. Natasza Wawrzonkowska z klasy IV b otrzymała nagrodę za zwycięstwo w konkursie na logo klubu.

Członkowie SU podsumowali działalność charytatywną. Wymienili i krótko scharakteryzowali: Słodkie pomaganie, zbiórkę pod hasłem "Dorośli i dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki", Szlachetną paczkę, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, kiermasz kartek bożonarodzeniowych i zbiórkę zakrętek.

W ostatniej odsłonie Słodkiego pomagania - Pączek prosto z serca i dla serca - zebrano 461,20. Rada Wolontariatu wraz z opiekunami serdecznie dziękuje Rodzicom uczniów z klas III b, IV a, b, VI, VII a oraz III A PG za podarowanie swoich wypieków na naszą akcję. W maju zebrane pieniążki zostaną przekazane na cel charytatywny.

Cała społeczność szkolna została także poinformowana, że od początku drugiego półrocza nastąpiła zmiana w radzie Samorządu Uczniowskiego. Następcą przewodniczącej - Zuzanny Zgubińskiej został Szymon Kulpa, a jego zastępcą Alicja Gostyńska. W poczcie sztandarowym Michała Izydorczyka zastąpi Tobiasz Kornacki.

Opracowała pani Teresa Neumann.

Przed apelem Samorządu Uczniowskiego miało miejsce spotkanie z funkcjonariuszami policji. Przybyli goście wygłosili pogadankę na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Przypomnieli również o zasadach ograniczonego zaufania w kontaktach z nieznajomymi w sieci internetowej.

Po prezentacji osiągnięć SU wręczono nagrody dla ucziów, którzy wykonali prace plastyczne na konkurs pt. "Chemia w Rolnictwie". Konkurs odbył się pod patronatem Grupy Azoty. Konkurs przeprowadziły na terenie szkoły pani Agnieszka Chyb i pani Elwira Mosielska-Serafin.

Po wręczeniu nagród głos zabrał dyrektor szkoły pan Zdzisław Pietrzak. Wyróżnił uczniów, którzy otrzymali najwyższe średnie. Następnie zapoznał zebranych z wynikami poszczególnych klas oraz wyróżnił osoby, które miały 100% frekwencję. Po życzeniach zdrowych i bezpiecznych ferii apel zakończono, a uczniowie udali się na zajęcia.

Opracował pan Jerzy Serafin

Opracowała pani Teresa Neumann, zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin. (12.02.2018r)