Apel informacyjny Samorząd Szkolny

Apel informacyjny Samorządu Szkolnego 2016

Pan Dyrektor Zdzisław Pietrzak oraz panie Teresa Neumann i Katarzyna Stężewska

Apel organizacyjny Samorządu Uczniowskiego odbył się dnia 26.09.2016r. W trakcie spotkania z uczniami dyrektor Zdzisław Pietrzak zapoznał młodzież z kalendarzem roku szkolnego 2016/2017 oraz ze zmianami w organizacji szkoły, które wejdą w życie od wrzeœnia 2017r.

Następnie Katarzyna Woźniak przypomniała doprecyzowania terminów i pojęć zawartych w WSO w sposobach i formach oceniania.

Przewodnicząca SU przybliżyła zgromadzonej młodzieży działalność charytatywną minionych lat i wyjaśniła pojęcie - wolontariat. Poinformowała również zebranych, że SU ma zamiar kontynuować prowadzone wcześniej akcje i powołać szkolne koło wolontariatu "Anioły z raciążeckiej szkoły". Pierwsza odsłona dobroczynnej działalności będzie miała miejsce już 3 października. Tego dnia za przysłowiową złotówkę będzie można kupić domowe wypieki naszych uczniów i ich rodziców. W klasach odbędą się również obchody Dnia Chłopaka. Wszyscy chłopcy, którzy przyjdą tego dnia we własnoręcznie zrobionych muszkach zwolnieni będą z odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek.

Opracowała pani Katarzyna Stężewska, zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk oraz edytował pan Jerzy Serafin. (28.09.2016r)