WarsztatyWarsztaty z tworzenia świec
 
Panie: Elżbieta Ceglewska i Agnieszka Chyb

 

8 października 2018 roku uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w których zapoznali się z procesem powstawania świec oraz mieli możliwość własnoręcznego ich wykonania.

Świeca jest źródłem światła, stanowi także najczęściej spotykaną ozdobę w każdym domu. W warsztatach pt. "Świece żelowe", zorganizowanych przez panie Agnieszkę Chyb i Elżbietę Ceglewską uczestniczyli uczniowie z klas I-III oraz Va i Vb wraz z opiekunami. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wegług instrukcji pani prowadzącej projektowali i wykonywali kolorowe i pachnące świeczki żelowe z rozmaitymi dodatkami np. kolorowe piaski i kamyki, muszelki, suszone owoce i kwiaty, rozgwiazdy.

W drugiej części uczniowie zobaczyli pokazy, które pomogły odpowiedzieć im na pytanie dlaczego świeczka świeci? Były to m.in. znikająca woda, magiczny gaz, owocowa bateria, pisanie prądem. Uczniowie wykonali sto świec na stulecie Odzyskania Niepodległości Polski. Każdy z uczestników wykonaną pracę zabrał do domu jako niezwykłą pamiątkę z warsztatów.

 

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował: pan Jerzy Serafin (13.10.2018r.)© wwj