SZOPKI BOŻONARODZENIOWE
 
SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

Szopki bożonarodzeniowe to nieodłączny element najpiękniejszych ze wszystkich świąt - Świąt Bożego Narodzenia. To piękna tradycja goszcząca w Polsce od ponad dwóch wieków. Jej wspaniałą wielkość i ogromne bogactwo co roku możemy podziwiać w domach, kościołach, a także szkołach.


Od trzech lat Zespół Szkół w Raciążku bierze udział w Powiatowym Konkursie na "Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Ciechocinku.Dnia 6 grudnia 2006r. w Zespole Szkół w Raciążku został rozstrzygnięty szkolny etap tegoż konkursu . Powołane jury w kategorii wiekowej I-III najwyżej oceniło dwie prace. Były to szopki wykonane przez uczniów klasy IIIa i IIIb: Mateusza Szczerbetkę i Jakuba Lewandowskiego. Drugie miejsce zajęła szopka wykonana przez Pawła Sobczaka także z kl. III a. Adrian Kołowrocki i Karolina Niedziałek (kl. III a) za swoje prace otrzymali miejsce trzecie. Za oryginalność wykonania szopki jury przyznało wyróżnienia następującym uczniom: Łukaszowi Biziorek (kl. III a) w kategorii wiekowej I-III oraz Agnieszce Lewandowskiej (kl. VI) w kategorii wiekowej IV-VI.Wyróżnione szopki brały udział w III Powiatowym Konkursie na "Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową" w Szkole Podstawowej nr 1 w Ciechocinku. Za pomysłowość, oryginalność oraz ogólny wyraz artystyczny nagrodzono szopkę wykonaną przez Jakuba Lewandowskiego z kl. III b (II miejsce).Organizatorzy konkursu za upowszechnianie tradycji Bożonarodzeniowej poprzez sztukę wyróżniło także następujących nauczycieli: mgr Ewę Drzewiecką, mgr Elżbietę Wysocką (organizatorów etapu szkolnego w/w konkursu) oraz mgr Mariolę Lewandowską.

Laureaci jak również pozostali uczniowie biorący udział w szkolnym konkursie zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami przez dyrektora Zespołu Szkół w Raciążku mgr Zdzisława Pietrzaka podczas uroczystości szkolnej z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: Ewa Drzewiecka.

Stronę edytował: Jerzy Serafin (26.12.2006)© wwj