Dokument bez tytułu
Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę!"

Panie: Jadwiga Olejniczak i Elżbieta Partycka

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. KEN w Raciążku po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Trzymaj Formę!" współorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem programu jest przede wszystkim kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i naukę prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się uczniów, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Uczniowie pierwszy raz ze względu na zdalne nauczanie wykonywali w domach dla swoich rodzin sałatki: owocowe lub warzywne, koktajle: mleczne i owocowe, owsianki itp.

Przygotowali w piękny sposób talerze ze zdrową żywnością zachęcając w ten sposób do zjedzenia. Wykorzystywali różne produkty egzotyczne m.in. nasiona chia, które nie każdy z nas miał możliwość zasmakowania, a zawierają one więcej kwasów omega-3 niż uchodzący za ich skarbnicę hodowlany łosoś  atlantycki, a także są bardziej bogate w wapń niż mleko, a żelaza zawierają więcej niż słynący z niego szpinak.

Wybrane prace uczniów można zobaczyć poniżej.Sałatka wielowarzywna z rukolą i serem feta


Tortilla / Owsianka z owocami


Szaszłyki z kurczakiem i warzywami / Szaszłyki owocowe i warzywne


Zachęcająco podane.

 

Opracowała pani Elżbieta Partycka. Edytował JS (21.05.2020r)© js