Dokument bez tytułu
Wycieczka do Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu.

Panie: Ewa Zabłocka, Edyta Kochanowska, Agnieszka Chyb, Beata Iskra Andrzejewska, Sylwia Klejbach

10 marca 2020r. uczniowie klas I-II pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu. Wyjazd ten był jednym z zaplanowanych etapów, wdrażanej w klasach I-III, innowacji pt. "Świat bez tajemnic". Podczas pobytu w niezwykłym świecie nauki i techniki uczniowie mieli możliwość doświadczania i eksperymentowania na warsztatach pod hasłem "Wywody na temat wody", gdzie bliżej poznawali jej naturę. Zamieniając się w małych badaczy pod mikroskopem wykonywali różne obserwacje fauny i flory wodnej.

Jednak największą ciekawość wśród uczniów wzbudziły wystawy interaktywne usytuowane na sześciu piętrach. Na każdej z nich uczniowie znajdowali coś fascynującego dla siebie. Było to np. Wahadła Foucaulta służące do ilustrowania ruchu obrotowego Ziemi, czy inne eksponaty znajdujące się na poszczególnych wystawach: O obrotach, Rzeka, PrzeŻycie, PrzeBudowa, Autostrada dźwięku, Idee, czy Przytul Polskę, która w przyjazny i radosny sposób podejmowała zagadnienia polskości. Wycieczka do Młyna Wiedzy była fantastyczną wyprawą w świat nauki, podczas której każdy uczeń mógł odkryć w sobie żyłkę naukowca.


Opracowała pani Ewa Zabłocka. Zdjęcia wykonały panie: Agnieszka Chyb i Beata Iskra-Andrzejewska. Edytował JS (13.03.2020r)© js