Wycieczka szkolna

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 3-4 października 2016 roku cała nasza klasa piąta pojechała na wycieczkę do Trójmiasta. Towarzyszyło nam kilka osób z klasy czwartej. Inicjatorką wyjazdu była nasza pani wychowawczyni Barbara Sienkiewicz, a jako opiekun wybrała się z nami pani Teresa Neumann.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zbiórki przed szkołą. Po około dwóch godzinach podróży dotarliśmy na miejsce, czyli do Gdańska. Nie tracąc czasu, poszliśmy na spacer po Starówce. Ujrzeliśmy Żurawia, przeszliśmy przez bardzo urokliwy Zielony Most. Naszą uwagę przykuła fontanna Neptuna. Następnie obejrzeliśmy piękny ratusz i Dwór Artusa. Dostaliśmy zaproszenie na pokaz produkcji cukierków do Manfaktury "Ciuciu". Każdy kupił sobie coś słodkiego, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się fasolki o różnych smakach (jak te z "Harry'ego Pottera").

Gdy już zwiedziliśmy Starówkę, pojechaliśmy do "EduParku". To jedyne "muzeum", w którym można było wszystkiego dotykać. Szczególną naszą uwagę przykuł rower. Sprawdzaliśmy na nim, jak długo trzeba pedałować, by strawić jednego banana. W "EduParku" ćwiczyliśmy także refleks, niestety, nie udało się nam pobić rekordu ustawionego przez jednego ze zwiedzających. Następnie pani przewodnik zabrała nas na warsztaty fizyczno-chemiczne.

Z "EduParku" pojechaliśmy do Sopotu. W tym mieście zobaczyliśmy morze. Było ono piękne, lecz silny wiatr nie pozwolił nam zbyt długo je podziwiać. Po spacerze na plaży poszliśmy na tzw. "Monciak", na którym znajduje się "Krzywy Domek". Z Sopotu pojechaliśmy do Gdyni na obiadokolację i nocleg.

Następnego dnia, po śniadaniu pojechaliśmy do ZOO do Gdańska Oliwy. Widzieliśmy tam zwierzęta, których do tej pory jeszcze okazji nie mieliśmy zobaczyć na żywo. Były tam również znane nam zebry, słonie, krokodyle i wiele innych. W ZOO zjedliśmy drugie śniadanie.

Następnie wybraliśmy się na Stadion Energa. To był strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o chłopców. Mieliśmy tam bardzo miłego pana przewodnika, który wspaniale opowiadał nam o stadionie, meczach i piłkarzach. Później pojechaliśmy do gdyńskiego oceanarium. Wszelkie gatunki ryb, które tu zobaczyliśmy, zadziwiły nas. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że są to wspaniałe stworzenia wodne. Wycieczka do Trójmiasta była najlepsza w naszej karierze szkolnej. Nigdy jej nie zapomnimy. Ciekawe, dokąd udamy się za rok?

I my na wycieczce byliśmy, a to, co zobaczyliśmy, w sprawozdaniu umieściliśmy.

Alicja, Joanna, Jarosław z klasy 5

Nad Motławą w drodze na Stare Miasto

Przy fontannie Neptuna przed Dworem Artusa

W ogrodzie zoologicznym w Oliwie

W szatni Lechii na stadionie Energa Gdańsk

Zajęcia w EduParku

Opracowali uczniowie: Alicja, Joanna, Jarosław z klasy 5, zdjęcia wykonała pani Barbarta Sienkiewicz, edytował pan Jerzy Serafin (16.10.2016r.)