Warsztaty z mechatroniki

Wrsztaty kodowania w języku Scratch z wykorzystaniem robotów Finch

pani Agnieszka Chyb

Dnia 21 października 2015 roku w godzinach od 9.45 do 13.25 odbyły się warsztaty kodowania w języku Scratch z wykorzystaniem robotów Finch prowadzone przez młodego profesjonalistę pana Michała Kłosińskiego. Warsztaty organizowane były przez Gminną Bibliotekę Publiczną w ramach ogólnopolskiej akcji Link do przyszłości - zaprogramuj swoją karierę. Salę wraz z oprogramowaniem przygotowała pani Agnieszka Chyb. Podczas warsztatów omawiano czym jest kodowanie, uczniowie układali komputerowe puzzle z instrukcjami, programowali roboty i rozgrywali wyścigi samodzielnie zakodowanymi robotami. Zajęcia przeznaczone były dla klas V. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w warsztatach.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (31.10.2015r.)