Wycieczka do WarszawyWycieczka do Warszawy
 
Panie: Agnieszka Chyb, Teresa Neumann, Renata Pietrusińska oraz Beata Iskra- Andrzejewska

W dniach 4 i 5 maja uczniowie klas V a,b SP oraz I a,b PG wraz z paniami: Agnieszką Chyb, Teresą Neumann, Renatą Pietrusińską oraz Beatą Iskra-Andrzejewską byli na wycieczce w Warszawie.

Swoją podróż po stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego. Jest on dawną rezydencją królewską, która stanowiła centrum polityczne i administracyjne Rzeczpospolitej Obojga Narodów.Następnie odbyliśmy spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w roku 1980. Jeszcze tego samego dnia gościliśmy z wizytą u króla Jana III Sobieskiego i jego kochanej żony królowej Marycieńki w przepięknym Pałacu w Wilanowie. Kolejnego dnia swoją przygodę z Warszawą, rozpoczęliśmy od wyjątkowej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstąpiliśmy do Centrum Nauki Kopernik po zakup pamiątek, miejsce to planujemy zwiedzić w czasie kolejnego pobytu w Warszawie. Później w ciągu 2 godzin mogliśmy się poczuć jak wyjątkowi kibice sportowi zwiedzając Stadion Narodowy trasą ekskluzywną. Na zakończenie wizyty w Warszawie podziwialiśmy panoramę miasta z 31 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Przy okazji wstąpiliśmy jeszcze na stację metra.

W czasie tej wycieczki poznaliśmy historię miasta, losy jej mieszkańców, często bardzo tragiczne, oraz podziwialiśmy piękną współczesną Warszawę.Opracowała pani Beata Iskra-Andrzejewska. Edytował Jerzy Serafin. (8.05.2016r)© wwj