WarsztatyWarsztaty pt. "Aniołki z gipsu".
 
Pani Agnieszka Chyb

 

29 listopada 2018 roku uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w których ozdabiali aniołki wykonane z gipsu farbami akrylowymi, brokatem oraz kolorową wstążką oraz mieli możliwość własnoręcznego ich wykonania.

W warsztatach pt. "Aniołki z gipsu", zorganizowanych przez panią Agnieszkę Chyb uczestniczyli uczniowie z klas I-III oraz IVa, IVb, Va, Vb i 6 osób z klasy VI wraz z opiekunami. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie według instrukcji pani prowadzącej projektowali i wykonywali kolorowe anioły. Warsztaty gipsowe to forma edukacji pozwalająca na rozwijanie zdolności plastycznych, rozwijają sprawność manualną orientację przestrzenną, uczą kreatywnego myślenia, a także są alternatywą i pomysłem dla dalszych zajęć edukacyjnych.

W drugiej części uczniowie zobaczyli pokazy, które pomogły odpowiedzieć im na pytanie w jaki sposób tworzy się slime? Tworzyli ciecz nienewtonowską, która jest fascynująca w dotyku, jeśli się ją zgniata ma konsystencje plasteliny, ale pozostawiona na chwilę wypływa przez palce. Uczniowie bawili się bez opamiętania przelewając ciecz z ręki do ręki. Aniołki stały się miłą i niezapomnianą pamiątką z warsztatów.

 

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (30.11.2018r)© wwj