Warsztaty plastyczneWarsztaty pt. "Jajko Kolumba".
 
Panie Agnieszka Chyb i Natalia Kaczmarek-Marjańska

 

28 marca 2019 roku uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w których ozdabiali prawdziwą gęsią wydmuszkę metodą decoupage. Jest to stara technika dekoracyjna, polegająca na wycinaniu motywów z serwetek papieru i naklejaniu na zdobiony przedmiot.

W warsztatach pt. "Jajko Kolumba", zorganizowanych przez panią Agnieszkę Chyb i panią Natalię Kaczmarek -Marjańską uczestniczyli uczniowie z klas I-III oraz IVa, IVb, Va, Vb i 6 osób z klasy VI wraz z opiekunami. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie według instrukcji pani prowadzącej projektowali i wykonywali kolorowe wydmuszki. Warsztaty metodą decoupage to forma edukacji pozwalająca na rozwijanie zdolności plastycznych, rozwijają sprawność manualną orientację przestrzenną, uczą kreatywnego myślenia a także są alternatywą i pomysłem dla dalszych zajęć edukacyjnych.

W drugiej części uczniowie poznali historię o słynnym odkrywcy Ameryki i jajku oraz zobaczyli pokazy, które pomogły odpowiedzieć im na pytanie czy jajko może być z gumy? Czy jajka mogą wchodzić do butelki? Czy jajka tańczą i co z tego wynika? Czy skorupka jest krucha?

Każdy uczeń własnoręcznie wykonaną wydmuszkę zapakował w ozdobny kartonik.


 

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (1.04.2019r)© wwj