Wycieczka

Wycieczka do Warszawy.

Panie: Renata Pietrusińska, Agnieszka Chyb, Elżbieta Ceglewska, Elwira Mosielska-Serafin

W dniu 6 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IVa, IVb, V wraz z paniami: Renatą Pietrusińską, Agnieszką Chyb, Elżbietą Ceglewską, Elwirą Mosielską-Serafin byli na wycieczce w Warszawie.

Zwiedzanie po stolicy rozpoczęliśmy od odwiedzenia Stadionu Narodowego, który jest najnowocześniejszą areną wielofunkcyjną i jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Fasada obiektu nawiązuje do polskich barw narodowych, przypominając falującą biało-czerwoną flagę i jest w kolorze srebrno-czerwonym, podobnie jak krzesełka. Następnie odbyliśmy spacer po Starym Mieście. Zwiedzaliśmy Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta oraz Rynek Starego Miasta. Jeszcze tego samego dnia gościliśmy z wizytą w TVP. Przewodnik oprowadził nas po studiach telewizyjnych (Pytanie na Śniadanie), pomieszczeniach reżyserskich, magazynach rekwizytów i kostiumów oraz muzeum. Na zakończenie naszej wycieczki wybraliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, który inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. W Koperniku znaleźliśmy około 400 eksponatów, a także przestrzeń warsztatową Majsterni i Teatr Wysokich Napięć. Różnorodność eksponatów zgromadzonych na kilku tysiącach metrów kwadratowych stwarza przestrzeń, w której każdy ma szansę dokonać odkrycia. Każdy z uczniów szedł wybraną ścieżką i dokonywał doświadczeń.

Oto fotograficzne wspomnienie z wycieczki.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Agnieszka Chyb. Edytował pan Jerzy Serafin (20.04.2018r)