Spotkanie z weterynarzem

Spotkanie z weterynarzem panem Cezarym Korzeniowskim

Panie: Agnieszka Chyb i Natalia Kaczmarek-Marjańska

23 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole bardzo interesujące spotkanie. Uczniowie klasy I, IIa i IIb miały możliwość porozmawiania z panem weterynarzem Cezarym Korzeniowskim pracującej w Gabinecie Weterynarii w Wołuszewie. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.

Pan weterynarz na spotkanie przyprowadził ze sobą dwa psy - suczkę Tereskę i Bożenkę, co wprawiło uczniów w zachwyt. Pan Czarek opowiadał o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny, po każdej zabawie z pupilem musimy myć ręce. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu. Szukali odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt oraz chorób, które je dotykają i sposobów leczenia. Opowiadały o zwierzętach, które mają w domach, zasypywały pana weterynarza różnymi pytaniami np. co zrobić, gdy nasz ulubieniec nie chce jeść lub nie chce się bawić i jest smutny.

Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może przez to ktoś odkryje w sobie jakieś predyspozycje do tego zawodu, jakieś pasje - kto wie?

Serdecznie dziękujemy panu Cezaremu za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć. W podziękowaniu dzieci przekazały laurkę i "psi"smakołyk dla czworonożnych gości.

Opracowała i zdjęcia wykonała pani Natalia Kaczmarek-Marjańska. Edytował pan Jerzy Serafin (23.11.2016r.)