I dzień wiosny 2016

Pierwszy Dzień Wiosny 2016

Panie: Aleksandra Miś, Jadwiga Olejniczak, Karolina Sztuczka oraz wszyscy nauczyciele i uczniowie

Hasło dnia wiosny: "Wiosna - żyjmy zdrowo, bezpiecznie i kolorowo"

W poniedziałek 21 marca 2016 roku świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Cała społeczność szkolna bawiła się dzisiaj zgodnie z hasłem: "Wiosna - żyjmy zdrowo, bezpiecznie i kolorowo". Niech kreatywność, trzeżwość i dobra zabawa zawsze będą z Tobą".

Tegoroczny Pierszy Dzień Wiosny miał charakter zabawy i rywalizacji między klasami. Każda konkurencja, zadanie - oceniane było przez jury w składzie: Elżbieta Partycka, Renata Pietrusińska oraz Agnieszka Chyb. Ocenianie przebiegało w grupach wiekowych:

dzieci z klas 1-3,

młodzież z klas 4-6,

młodzież z klas 1-3 PG.

Wychowawcy zaangażowali się i włączyli do wspólnej zabawy z uczniami.

Odbyły się następujące konkursy: wiosenny wystrój klasy, kartki z życzeniami dla pani wiosny, pokaz mody wiosennej, wiosenny stół, piosenka o wiośnie.

W szkole podstawowej zwyciężyły klasy 2a i 2b oraz klasa 5a,

W gimnazjum największą ilość punktów otrzymała klasa 2.

Zwycięskie klasy otrzymały po 1 kg cukierków i pamiątkowe dyplomy. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy.

Na zakończenie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się barwnym korowodem na ruiny zamku w Raciążku, aby pożegnać zimę. Przemarsz uświetniły przygotowane przez uczniów transparenty promujące zdrowy styl życia i kolorowe kwiaty. Po powrocie do szkoły na uczniów czekała zdrowa przekąska w postaci jabłka.

Oprawę muzyczną zapewnił pan Jerzy Serafin.

Opracowała pani Karolina Sztuczka. Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Stronę edytował Jerzy Serafin (21.03.2016r)