Wystawa tematyczna

Wystawa tematyczna pt. Polska Walcząca

Pani Renata Pietrusińska

Dnia 13 marca 2018 roku w małej sali gimnastycznej nastąpiło otwarcie wystawy poświęconej Polskiemu Państwu Podziemnemu i Powstaniu Warszawskiemu. Otwarcia wystawy dokonali Dyrektor Szkoły pan Zdzisław Pietrzak, wicedyrektor pani Renata Pietrusińska oraz przedstawiciel nauczycieli i równocześnie związków zawodowych pan Jerzy Serafin. Wystawa została udostępniona przez delegaturę bydgoską Instytutu Pamięci Narodowej oraz przygotowana przez panią Renatę Pietrusińską, która wykorzystując zbiory własne oraz uczniów naszej szkoły (Macieja Woźniaka, Igora Łupiny oraz Bartosza Sztuczki) wzbogaciła ekspozycję dodatkowymi eksponatami: replikami broni z czasów II Wojny Światowej i okresu późniejszego, umundurowaniem i innymi militariami. Wystawa wzbudziła wielkie zainteresowanie uczniów i gości, którzy mieli okazję ją oglądać 14 marca po koncercie pieśni i poezji powstańczej Warszawy. Ogromną pomocą w przygotowaniu wystawy służyła pani Elwira Mosielska-Serafin. Następnego dnia uczniowie poszczególnych klas zwiedzali wystawę z nauczycielką historii poznając życie mieszkańców okupowanej Polski, formy walki z okupantem, losy przywódców polskiego podziemia. Dla młodzieży gimnazjalnej wystawa była podsumowaniem wiedzy na temat Polskiego Państwa Podziemnego, którą zdobyli na zajęciach przeprowadzonych w dniu 12 marca przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatura w Bydgoszczy pana Mirosława Sprengera.

Zdjęcia wykonał pan Jakub Graczyk. Edytował pan Jerzy Serafin (14.03.2018r)